27. června 2023 byl v rámci spouštění Area monitoring systému (AMS) zpřístupněn Portál AMS, který slouží mimo jiné k přehledu všech dílů půdních bloků a související seznam opatření, na které byla podána Jednotná žádost, k tomu navázanou časovou osu s důležitými termíny, výsledky monitoringu v podobě semaforu a užitečná družicová data pro vlastní potřebu. Pro vstup na Portál AMS potřebujete mít podanou Jednotnou žádost pro rok 2023 a přístup na Portál farmáře SZIF.

V tuto chvíli v portálu uvidíte vaše data z Jednotné žádosti 2023 bez vyhodnocení, tedy na semaforu šedivou barvu. Jakmile se do systému načtou první výsledky vyhodnocení a dojde k přebarvení semaforu, budeme Vás opět informovat touto cestou. Prozatím nebudou v Portálu AMS zobrazována opatření Malý zemědělec a Ekoplatby, neboť tyto podpory nemají vlastní deklaraci v rámci Jednotné žádosti a jsou navázány na deklarace celkové obhospodařované plochy resp. Základní platby (BISS). S jejich zobrazováním na Portálu počítáme pro vyhodnocování později.

Bližší informace o systému AMS a Portálu AMS naleznete na našich webových stránkách www.szif.cz v záložce Systém AMS.

Rovněž máte možnost zhlédnout webinář „Systém AMS a jeho využití v praxi“. Prezentace z webináře najdete pod tímto odkazem.

Důležité odkazy:

Užitečná videa a videonávody:

Zdroj: www.szif.cz