SZIF na veletrhu Techagro, Silva Regina a Biomasa

Techagro opět na scéně. Mezinárodní veletrh zemědělské techniky začne v Brně už tuto neděli. Od 8. do 12. dubna se mohou návštěvníci těšit na přehlídku zemědělské techniky, hospodářská zvířata, lesnický a myslivecký veletrh a samozřejmě i na bohatý doprovodný program. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) nebude chybět. Představí se ve společné expozici s devíti výrobci kvalitních potravin.

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Na brněnském výstavišti ho budou již tradičně doprovázet mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Na své si zde přijdou velcí i malí. Lákadlem bude určitě zemědělská a lesnická technika všeho druhu. K vidění budou nejen nejmodernější technologie a mašiny, jako například „chytrý traktor“, který je řízen navigací, ale také historické stroje a lovecké kočáry z přelomu 19. a 20. století. Pro návštěvníky je přichystaná včelařská výstava i soutěž medovin, své místo zde budou mít také hospodářská zvířata. Soutěživí návštěvníci mohou zkusit štěstí v klání o motorovou sekačku John Deere a kdo má rád adrenalin, nenechá si ujít hod oboustrannou sekerou na terč. V rámci veletrhu Silva Regina vystoupí trubači, sokolníci, lovečtí psi a o svých mysliveckých zážitcích povypráví Dominik Hašek.

Platební agentura SZIF, která pomáhá zemědělcům zprostředkovat dotace, bude mít na veletrhu společnou expozici s devíti výrobci potravin oceněných značkou Regionální potravina. Návštěvníci ji najdou v pavilonu C, kde mohou získat informace k činnosti Fondu, zejména o aktuálně probíhajícím příjmu žádostí v jarním kole Programu rozvoje venkova a k Jednotné žádosti 2018. Ve společné expozici nabídneme nejen informace, ale i ochutnávku oceněných výrobků. Komu při prohlídce pavilonů vyhládne, nechť se zastaví u nás. Potraviny s puncem Regionální potravina bude možné samozřejmě i zakoupit. V nabídce budou sýry a mléčné produkty, bylinné čaje, sirupy i marmelády, tekutý karamel, mošty, pivo, ale také něco ostřejšího v podobě slivovice a medoviny. Náhled podoby stánku naleznete na následující straně.

Pokud se zajímáte o zemědělskou techniku, určitě se přijeďte do Brna podívat! Veletrh můžete navštívit od neděle 8. dubna do čtvrtka 12. dubna 2018 vždy od 9 do 18 hodin.

Zdroj: www.szif.cz