Šampionem salonu vín je pro letošek Rulandské bílé z Bzence

Šampionem Salonu vín – národní soutěže vín zvolila výběrová komise Rulandské bílé, Collection 1508, pozdní sběr, ročník 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec. Sdělili to pořadatelé soutěže.

Chuť je příjemně šťavnatá, plná, s živou kyselinkou a na patře doprovázená dochutí kandovaných pomerančů,“ charakterizoval šampiona Bořek Svoboda ze Zámeckého vinařství Bzenec.
Největší soutěže vín v České republice se letos zúčastnilo 2196 českých a moravských vín. Letošní šampion pochází z vinice Klínky ve vinařské oblasti Vracov. „Hodnocení v superkomisi bylo velmi vyrovnané, rozdíl mezi prvním a druhým vínem byla pouze jedna desetina bodu,“ uvedl Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje. Kvalita všech 400 účastníků finále byla podle něj špičková.
Slavnostní vyhlášení kompletního složení Salonu vín 2019, tedy i složení degustační expozice stovky nejlepších moravských a českých vín pro rok 2019, se uskuteční 25. ledna ve Valticích. Nová kolekce Salonu vín 2019 bude pro veřejnost otevřena od soboty 26. ledna 2019. Současná expozice zůstane přístupná do 15. prosince letošního roku.
Celoročně je ve Valticích prezentováno 100 nejlepších vín s oceněním Zlatá medaile Salonu vín. Mimo to jsou v krátkodobých prezentacích nabízena vína s oceněním Stříbrná medaile Salonu vín, vína oceněná na zahraničních soutěžích nebo mladá růžová vína. Součástí expozice je také Síň slávy vinařství ČR.

Zdroj: www. zemedelec.cz