Počet výrobků se značkou Klasa se již blíží 1000

Praha 23. ledna (ČTK) – Národní značku kvality Klasa získaly další čtyři potravinářské výrobky – tlačenka, ovocná svačinka, hrášek a žitný chléb. Celkem ji tak spotřebitelé mohou nalézt na obalech 973 produktů od 226 českých a moravských výrobců. V dnešní tiskové zprávě to uvedl Státní zemědělský intervenční fond.

Ocenění získala venkovská tlačenka od výrobce MP Krásno, ovocná svačinka – kolečka Koko-ski společnosti Bellinni, která neobsahují žádný přidaný cukr ani sladidla. Dalším novým držitelem značky je hrášek Znojmia, který vyrábí společnost Pika a který pochází od pěstitelů na jižní Moravě. Čtvrtým novým produktem se značkou Klasa je chléb samožitný, který peče Dobřanské pekařství.

Národní značku kvality Klasa uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Značku získává výrobce na tři roky. Logo Klasa slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu.

Zdroj: ČTK
“Zemědělský svaz ČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.”

ZDROJ: www.zscr.cz