Na agrosalonu bude více volné výstavní plochy

Jednou z novinek 45. ročníku výstavy Země živitelka je, že přibude volná výstavní plocha na místě čtyř nedávno zbouraných pavilonů F1 až F4. “Jsou to zásadní změny. Zbourali jsme i některé pavilony E, dlouhodobě nevyužívané, nesloužily pro potřeby výstavy. Navýšili jsme tak výstavní plochu o 7000 metrů čtverečních,” řekl na tiskové konferenci v Praze předseda představenstva Výstaviště České Budějovice Mojmír Severin. Po Živitelce začne vedení areálu projektovat nový pavilon.

Agrosalon Země živitelka jako jediná a největší z klíčových akcí každoročně prezentuje celý zemědělsko-potravinářský sektor. „Jde tedy o skvělou příležitost, kdy návštěvníci mohu zažít a uvědomit si pozici celého agrosektoru, což zároveň výrazně posiluje nejen význam zemědělství, ale také výrazně přispívá k propagaci českých potravin,“ poznamenal Severin.  Letošní ročník Země živitelky je svým podtitulem oslavou zemědělství a jeho význačných osobností od roku 2018 do současnosti. Návštěvníci si během této mezinárodní výstavy mohou na celkem deseti milnících, rozmístěných po celém areálu přečíst o nejvýznamnějších událostech, které značnou měrou ovlivnily formování zemědělství a národního hospodářství. Spolu s nimi budou rozmístěny informační sloupy představující 11 předních osobností posledních sto let československého zemědělství.

Země živitelka nabízí 15 hektarů výstavní plochy. Areál výstaviště zabírá 25 hektarů. Rozpočet výstavy Země živitelka je v desítkách milionů korun.

Zdroj: www.zemedelec.cz