Ministerstvo zemědělství chystá nový tendr na mobilní volání

Ministerstvo zemědělství připravuje tendr na mobilní telekomunikační služby v resortu pro léta 2018 až 2022. Předpokládaná cena je 90 milionů korun, vyplývá z Věstníku veřejných zakázek. Proti rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který dřívější soutěž na mobilní služby zrušil, ministerstvo podalo žalobu, sdělil vedoucí tiskového odboru ministerstva Václav Tampír. Podle věstníku ministerstvo také plánuje pořídit nábytek na míru pro kancelář ministra a dalších členů vedení.

„V současnosti je připravována nová centrální veřejná zakázka na zajištění služeb mobilních operátorů, kdy byla zadávací dokumentace rozeslána třem největším operátorům a uveřejněna na profilu zadavatele tak, aby případné připomínky k zadávací dokumentaci mohl poslat kdokoliv z potenciálních dodavatelů i veřejnosti,“ uvedl Tampír. Ministerstvo požaduje zajištění mobilních hlasových a datových služeb, garanci jejich dostupnosti, zajištění telefonních čísel a zabezpečení zákaznické podpory a servisu, vyplývá z věstníku.

Mobilní telekomunikační služby nyní ministerstvu a dalším úřadům, které pod něj spadají, poskytují tři největší operátoři. „Připravovaná centrální veřejná zakázka je určena především pro resortní organizace, kterým budou v nejbližší době končit stávající smlouvy,“ doplnil Tampír.

Ministerstvo také plánuje nakoupit nábytek na míru pro kancelář ministra, náměstků, šéfů podřízených organizací a případně dalších kanceláří celkem za 7,5 milionu korun. Podmínkou je, aby nový atypický nábytek přinesl „výraznou úsporu prostor“.

Zdroj: www.zemedelec.cz